מאיפון לאקוויטי ( From Ippon to Equity )

זאת הקריירה השלישית שלי, מצאתי מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדולה!” כך התחילה השיחה עם אורית בר-און בקרסקי. אורית, ספורטאית ג'ודו מקצועית מגיל צעיר (כיתה ב'), אלופת ישראל 13 שנה ברציפות, נציגת ישראל למשחקים האולימפיים בסידני ומקום שביעי בעולם בג'ודו, הייתה תמיד Tom Boy. רק בגיל 16 השלימה עם העובדה שהיא בת.

לאחר הפרישה מג'ודו ב-2001 הכירה אורית אהבה חדשה – הים – דרך ספורט (איך לא?) הקייט-סרפינג (Kitesurfing  – גלישה על גלשן קטן, תוך שימוש במצנח מיוחד ובכוח הרוח כדי לגלוש).

היות ותמיד הייתה חזקה במקצועות הריאליים (ואף למדה בחוג מחשבים בצעירותה), "התמסדה" ולמדה תואר ראשון בהנדסת תוכנה ותואר שני בניהול טכנולוגי. במשך 10 שנים עבדה בחברות תוכנה שונות, כשהיא מחליפה כל שנתיים או שלוש מקום עבודה ולא מצליחה למצוא עניין (מצ'עמם …).  בפעם הרביעית שהחליפה עבודה הבינה שכנראה זה לא בשבילה …

אורית בראון - נשים אמיתיות

אורית מדברת מהר מאד ואני מנסה נואשות להדביק את הקצב בכתיבה.

בגיל צעיר מאד כבר היה לה פטיש (תשוקה בלתי מוסברת בעברית צחה) לנד"לן. עוד לפני עמודי הספורט בעיתון היא פתחה את עמודי הנדל"ן ואף אחד לא הבין מאין זה בא. עניין אותה מה עולה, כמה ואיפה. "את עסקת הנדל"ן הראשונה שלי עשיתי עם אמא במשחק מונופול " 🙂

תמיד הרגישה שחסר לה משהו בעולם ההייטק וחיפשה את הדרך לעסוק בתחום הנדל"ן בצורה מקצועית. בעודה בהייטק, התחילה עם פרוייקטים קטנים בארץ וחיפשה דרך יותר מקצועית.

איך נפלה ההחלטה לעזוב את הנוחות (המשעממת) של ההייטק ? קיבלה כרטיסים להרצאה של מרשה ווידר בבית ציוני אמריקה (מרשה ווידר –  יהודיה אמריקאית, מאמנת יזמים, מנהלים ומנהיגים עולמיים, ביניהם 3 נשיאים של ארה״ב, כיצד להגשים את חלומם). בהרצאה סיפרה מרשה איך היא מאמנת אנשים להצלחה ושאלה אם מישהו בקהל רוצה לעלות על הבמה ולשאול שאלה. אורית קמה בלי לחשוב פעמיים ועלתה לבמה מבלי לדעת מה היא רוצה לשאול  (אין ספק שיש פה אומץ …).

"אני רק יודעת שאני לא מרוצה, ושאני שונאת את מה שאני עושה". תגובתה של מרשה לא חידשה לאורית, אבל העלתה על פני השטח דברים שידעה אך לא סיפרה לעצמה.

  1. את חייבת מנטורית – יעל ארד הייתה המאמנת והמנטורית של אורית כבר שנים, אך בהקשר של עזיבת ההי-טק התעקשה שאורית חייבת להשאר עם רגליים על הקרקע . "יעל היא כמו משפחה בשבילי – לא יכולה להחליף אותה".
  2. את חייבת לעזוב את העבודה – "היא תעשה אותך חולה"
  3. "תבטיחי לעצמך בקול רם מתי את עוזבת את העבודה "

אורית לא התבלבלה ואמרה בביטחון – "עוזבת את העבודה עד גיל 40!" – מחיאת כפיים, נישוקים וחיבוקים… חודשיים אח"כ עזבה אורית את העבודה.

אורית בראון - נשים אמיתיות

כשעזבה לנדל"ן "ידעה" שהולכת להצליח. בשיחת ההתפטרות שלה מחברת ההייטק אמר לה הבוס 2 דברים – הראשון הצהרה –  "פיספסנו אותך"  והשני שאלה – מתי הוא יוכל להשקיע בעזרתה.

אז איך ממשיכים הלאה (או האם יש חיים אחרי ההייטק ?)

כמו כל הדברים הטובים, שקורים במקרה (אבל למעשה קשורים בתשומת לב) נתקלה במודעה בפייסבוק של רוברט שמין (מיליונר יהודי אמריקאי, גורו השקעות שמתמחה בעיקר בנדל"ן). ממנו למדה איך, ובעיקר קיבלה את האומץ להתחיל להשקיע מעבר לים. "רוברט הוא המנטור האישי שלי ואני ממשיכה ללמוד ולהתיעץ עימו."

כיום, אורית היא בעלת  Investorit, חברה שעוזרת לאנשים להשיג הכנסה נוספת דרך השקעות נדל"ן בארה"ב. היא נוסעת פעם ברבעון לארה"ב, קונה נכסים עבור לקוחות, משביחה אותם ומוכרת לאמריקאים.

חושבת שבשנתיים הקרובות יהיו לה מספיק נכסים שיהוו הכנסה טובה, כמו בהייטק, כך שתוכל לעשות עוד מיליון דברים. אנרגטית כבר אמרנו?

ומה קורה כשיש נפילות במחירי הנדל"ן ? "מחירי הנדל"ן הם כמו גלים – אחרי כל נפילה, אם מחכים מספיק זמן, מגיעה עלייה."

אורית חייה את החלום שלה. כשהייתה בהייטק, חיכתה כל הזמן לאירוע השיא של השנה, חופשת הסקי. היום מרגישה שכל יום הוא חגיגה.

אורית בראון - נשים אמיתיות

אורית מאד אוהבת את ה"בחוץ". במיוחד את הים. את השקט שלה היא מוצאת בים.

ב2012 (לאחר עזיבת ההייטק) הקימה עם אורית ושלהבת סגל את הסניף הישראלי של  KB4Girls Israel Chapter, חלק מארגון עולמי לקידום נשים דרך ספורט הקייטסרף. הן מאמינות שהאתגר של לשלוט בקייטבורדינג מעודד מיומנויות, שמאפשרות לנשים להיות מנהיגות עוצמתיות יותר במשפחה בעסקים ובקהילה. באירועי הספורט של העמותה אוספים כסף ומעבירים אותו למטרות העצמה ועזרה לנשים אחרות. הרעיון הוא לנסות ולספק בעיקר חכות אך לעיתים גם דגים…

הקמת העמותה הינה חלק מהשינוי שעברה כדי לעשות את הדבר שאוהבת.

מהספורט לקחה את הצבת המטרות, כמדרגות להצלחה ומיישמת את זה גם בעסקים. "צריך לקבוע לעצמנו מטרות מעבר למה שמאמינים שאפשר – רק כך מגיעים רחוק, גם אם לא מצליחים בכל שלב".

אורית יכולה היום להגיד בוודאות למה לא נהייתה אלופת עולם. "טכנית הייתי מאד טובה, אבל לא באמת רציתי והאמנתי. יותר פחדתי להפסיד מאשר רציתי לנצח".

לא מצטערת על כל מה שעשתה בעבר. "כל דבר בנה אותי למי שאני היום. אני מרגישה שלמה, אוהבת ונהנית!"

נשים אמיתיות - אורית בראון

אורית גדלה בבית עם אמא גרושה (מגיל צעיר) שהינה דמות השראה והערצה בשבילה. אמא של אורית הגיעה לארץ בגיל 19 ללא משפחה, וגידלה שתי בנות לבד. בזכות החינוך שקיבלה מרגישה שתמיד תוכל לעשות מה שתרצה. כל החלטה שלקחה, ובמיוחד ההחלטה לעזוב את ההייטק, קיבלה גיבוי מאמא שלה, שאמרה " בטוחה שתצליחי".

גם לאחותה של אורית, הגדולה ממנה בשנתיים, מגיע קרדיט. אורית בטוחה שבזכות אחותה היא הרבה יותר מוצלחת. שלושתיהן אורית, אחותה (כיום זמרת) ואמא שלה (מאמנת ג'ודו) מגשימות את החלום שלהן.

אורית נשואה ואמא ל-3 ילדים.

האני מאמין של אורית – מאמינה שצריך לחיות את הרגע. צריך לחשוב גם על העתיד אבל קודם כל לרדוף אחרי החלומות !

הטיפ של אורית – תהני מהחיים – תעשי משהו בכדי שיהיה לך טוב .

האנרגיה וההתלהבות של אורית מדבקות. היה לנו עונג גדול לבלות עם אורית בוקר עוצמתי וחיובי כל כך. "תעשי משהו בכדי שיהיה לך טוב" – זה בדיוק מה שאנחנו עשינו הבוקר עם אורית. מומלץ ביותר 🙂

רגע לפני סיום, המון תודות לשני פרץ נאור המאפרת המופלאה, שהפכה את אורית מ"תום בוי" (בטרנינג) ליפיפיה שהיא באמת.

מה עם הטיפים של הצוות ? חכו להם בפוסט הבא …

5 comments on “מאיפון לאקוויטי ( From Ippon to Equity )

  1. אשה אמיתית! מעוררת השראה. ואהובה עלי מאוד.

  2. מהיכרות אישית האשה הזו נדירה באמת. מכל הבחינות! בקרסקית את אלופה💜 גיטל

  3. אהבתי כל הכבוד אורית את דמות להערצה עלי והצליחי יקירה

  4. טוב שהעזת לעזוב את העבודה….. שמחה בשבילך אורית, המון בהצלחה והגשמה עצמית.

  5. כתבה מדהימה. סיפור חיים מדהים ומעורר השראה ☺

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *