כל מה שקרה לי בחיים חיזק אותי

"יש מאיה של לפני הגירושין ויש מאיה של אחרי. למאיה של לפני הגירושין היה חלום להיות גננת. היא למדה שנתיים חינוך מיוחד לגיל הרך ורצתה להתחתן עם חבר נעוריה", כך פתחה מאיה ארבל, בת 38 את השיחה.

מאיה אכן התחתנה עם חבר נעוריה בגיל 24,  אך פה הסתיים החלום… מאיה נאלצה לעזוב את הלימודים, משום שבעלה למד להיות שף והיא לקחה על עצמה את עול הפרנסה. מאיה החלה לעבוד בבנק, ובמקביל  למדה תואר במדעי החברה והרוח באוניברסיטה הפתוחה, בשאיפה שמתישהוא תחזור למסלול חלום חייה.

בגיל 26 נולדו התאומים (בן ובת). מאיה המשיכה ללמוד ולעבוד עם 2 תינוקות. בימי הלימודים הייתה מגיעה הביתה באחת עשרה בלילה ומרגישה שמשהו עדיין חסר.

את העבודה בבנק לא אהבה. בכלל לא. "פקידת אשראי – זה בכלל לא אני".

ואז קרה דבר ששינה את הכל.

 

 

יום גשום ב 2008, מאיה נסעה ברכב וכשניסתה לבלום גילתה שהבלמים לא עובדים. היא ראתה את עצמה מתנגשת ברכב שלפניה, שהיה "חדש מהניילונים".

חודשיים וחצי הייתה מרותקת למיטה בבית הוריה, כשהיא סובלת מפריצות דיסק בגב ובצוואר, ולא מתפקדת. כמובן שזה השפיע על הנישואין.

בעודה נאבקת להשתקם מהפציעה, וללא התראה מוקדמת,החליט בעלה לעזוב את הבית.

"היום במבט לאחור זה אחד הדברים הכי טובים שקרו לי בחיים. אך אז, חרב עלי עולמי.  הוא היה  החבר הכי טוב שלי מכיתה ד' וזו הייתה "כאפה" נוראית. אם על החבר הכי טוב אני לא יכולה לסמוך, אז על מי כן ?"

מאיה נשארה עם תאומים בני 4 במצב בריאותי רעוע.

מה עושים במצב כזה?

"לא הייתה לי ברירה, הייתי חייבת, לשקם את עצמי כמה שיותר מהר". האופצייה השנייה הייתה לשקוע בדיכאון וברחמים עצמיים.

הילדים עברו אליה, לבית הוריה. "כשאין ברירה משתקמים מהר יותר. מפסיקים לשבת ולבכות ולוקחית את החיים בידיים" אומרת מאיה. "בלי ההורים לא הייתי מסתדרת, הם תמכו בי לאורך כל הדרך".

מאיה עוברת לידיה האמונות של זיוי ברקי, בעלת בוטיק סטיילמי / Styleme – בגדי מעצבים וסטיילינג ואני חוזרת לנשום.

הטיפ של זיוי:  ז'קט באורך שעובר את הירכיים, מטשטש את אזור האגן והישבן. העדיפי מעיל שהולך ומתרחב מהמותן ומטה. לבעלות ישבן רחב יש נטייה להראות נמוכות יותר ממה שהן באמת, אך נעלי עקב יפתרו זאת בקלות.

 

 

סאגת הגירושין לקחה שנתיים, ובמהלכה הלכה מאיה והתחזקה. "כל מה שקרה לי בחיים חיזק אותי."

"לא קיבלתי קביעות במקום העבודה, כי לא ידעתי למכור טוב. זה היה הסימן בשבילי. אמרתי לעצמי שאני מאד לא אוהבת את מקום עבודתי. ובכלל החלום שלי היה לעשות משהו אחר".

מאיה חזרה ללימודי החינוך לגיל הרך וגם עשתה הסבה מקצועית. היא עזבה את העבודה בבנק, שכל כך לא אהבה, והחלה לעבוד בצהרון, בכדי  להתפרנס בזמן הלימודים.

"לא חזרתי לחינוך המיוחד, כי כשנעשיתי אמא היה לי קשה מאד להתמודד עם הנושא הזה. ובתקופה הזו, זה היה מעל ליכולותיי. הנושא עדיין מאד מושך אותי ואולי אעשה בעתיד תואר שני בחינוך המיוחד."

בתום הלימודים עבדה מאיה במשך שנה כסייעת "בכדי ללמוד לעבוד בצוות".

כיום מאיה היא גננת בגן פרטי עם תעודת הוראה וסטאז של משרד החינוך וכיף לה! (איזה מהפך). היא קמה בבוקר עם חיוך לעבודה בגן פרטי מקסים ולומדת המון ממנהלת הגן. "זה שווה הכל!” עובדת בגן פרטי כי יש שם הרגשה של משפחה, לא מקום עבודה.

מאיה אחראית כיתה של גילאי שנתיים עד שלוש. "גיל מדהים! מתחילים עם חיתול ונפלא לראות את ההתפתחות שלהם במשך השנה… והרבה ממנה דרך דברים שעשיתי איתם… אני מאתגרת אותם כל הזמן."

זה הזמן לטאץ' של איפור לפני סט הצילומים הבא. המאפרת המופלאה שלנו, עינת שליט, מלהטטת במכחוליה ותוך כדי כך מנדבת את הטיפ הבא.

הטיפ של עינת : כאשר שמים מסקרה, לעיתים יש שאריות לכלוך. איך מנקים אותו מבלי ללכלך את האיפור המושלם ? מחכים דקה בכדי החומר יתייבש, לוקחים מקל אזניים ופשוט מעיפים את הלכלוך היבש, שיורד בקלות ומבלי להרוס את האיפור.

 

 

הקשר עם התאומים, בני 12 היום, התחזק מאד מאז הגירושין, "כי זה רק אנחנו".

לאחר הגירושין מצאה עצמה מאיה מנותקת מחברים. הם לא יצאו הרבה כזוג נשוי, וגם הקשר עם החברים של לפני הנישואין התנתק בתקופה הנישואין. מאיה של לפני הגירושין הייתה מנותקת, לא יוצאת מהבית. רק ילדים ועבודה. "לעיתים מאבדים את הזהות העצמית בזוגיות. חשוב לשמור על הזהות שלך גם בזוגיות."

מאיה בנתה את חייה מחדש והיא ממש פורחת!  היא מוקפת בחברים בזכות הפייסבוק. הצטרפה לקבוצת גרושים/גרושות, שמהווים עבורה קבוצת תמיכה, "ממש כמו משפחה". נפגשים כל שבוע, מטיילים, עורכים קבלות שבת וחוגגים אירועים עם הילדים.

"הייתה לי תקופה מאד ארוכה של אכילה ריגשית. היה לי רע וברחתי לאוכל. היום אני נהנית, והמשקל כבר לא סוגיה גדולה בחיים שלי". אם פעם לא הייתה מסוגלת להצטלם , היום זה בכיף (רואים 🙂 )

"הצילומים לנשים אמיתיות זו סגירת מעגל בשבילי. בעבר לא הייה עולה על דעתי להתראיין ולהיות במרכז תשומת הלב" (וזה אכן מתאים לך יקירה 🙂 )

הטיפ של מוניקה: רוב הנשים לא מרגישות בנוח עם הגוף שלהם, במיוחד בזמן צילומים. תזוזה של הגוף יכולה לגרום לך להראות טוב יותר דרך עיני המצלמה. במקום לעמוד מול המצלמה עם ידיים צמודות לגוף, סובבי מעט את המותניים ואת הכתפיים אל מול המצלמה והזיזי את הידיים מצידי הגוף. אל תשכחי לחייך 🙂

 

 

מאיה מחפשת זוגיות, כדי לחלוק את חוויות היום. "זה חסר לי, אבל לא בכל מחיר. היום אני יודעת על מה לא אתפשר." כמובן שקודם כל הוא יהיה חייב להיות באינטראקציה טובה עם הילדים. לא רוצה מישהו שיהיה מרוכז רק במקצוע שלו.

הטיפ של מאיה: "לא לפחד. להקשיב ללב, לחלום. לא לותר, הכל אפשרי. גם כשעזבתי את הלימודים  המשכתי באוניברסיטה הפתוחה. הייה קשה אבל לא ויתרתי לעצמי לרגע כי ידעתי שאני חייבת לעשות תואר. בשבילי."

מה עושה לך טוב ?

הים – כוס קפה מול הים נותן לי אנרגיות לכל היום. כשמרגישה שיש לי ירידה באנרגיות נוסעת לים.

חברים – "לא אוותר עליהם יותר, גם לא בזוגיות הבאה… הם חלק ממני. לא אחזור יותר להיות מבודדת!"

וכמובן הילדים …

מה עזר לך לעבור את התקופה הקשה?

ההורים שהיו בכל שלב בתהליך, ולא עזבו אותי לרגע.

וגם הילדים. "באחת הנסיעות במכונית, הבן שלי  (שהיה בן ארבע או חמש) אמר לי: 'אמא, ככה יותר טוב. אין צעקות בבית'… אני לא אשכח את זה בחיים !" ( הוא דרך אגב לא זוכר ).

"לגירושין צריך שניים. לא מפילה אשמה. אם זה לא היה קורה אז, זה היה קורה אח"כ. אבל העיתוי היה נוראי. לא בשבילי, בשביל הילדים, שהיו צריכים אותו בתקופה הזו."

מה יש עוד לאמר, התאהבנו ! מאיה, את אישה כובשת ואמיצה ויש הרבה מה ללמוד ממך. אשרי הילדים שבגנך ! מאחלות לך שתמשיכי להגשים את חלומותייך.

6 comments on “כל מה שקרה לי בחיים חיזק אותי

 1. מדהימה שכמותך!!!
  והתמונות – הורסות 💜💜💜

  • תודה רבה לכולם ואמא ואבא, הרבה זה בזכותכם, העזרה שלכם הגב שאתם נןתנים לנו והחינוך.

 2. מאיוש !!!!
  פשוט שאפו !!!
  אומנם אנחנו מכירות שנים מבית הספר שהילדים לומדים ביחד אך את סיפור חייך אין אני מכירה !!!
  את גדולה מהחיים , בחורה מקסימה עם אנרגיות מדהימות
  חברמנית וכייפית !!
  מאחלת לך את כל הטוב והאושר שקיים כי מגיע לך
  ואני בטוחה שזה יגיע !!!! בהצלחה !!!!

 3. מאיה מרגש לקרא את הכתבה. להכיר קצת יותר מאשר הגננת של….אני חושבת שהאומץ שלך ויכולת הבחירה שלך מאפשר לסובבים אותך לקבל גם קצת אומץ ו להרגיש את התשוקות שלנו.

 4. מאיה ידענו שיש לך כוחות לעמוד על הרגליים לאחר המשבר. ידענו שאת גדולה מהחיים . תמשיכי את והילדים להיות מאושרים יחד ולעשות אותנו מאושרים

 5. מאיה, ריגשת אותי מאוד , שולחת לך חיבוק עם ארנגיות חיוביות. אשרייך שיש לך הורים כמו שלך.מאחלת לך את כל הטוב שאת מאחלת לעצמך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *